BUDŻET OBYWATELSKI 2019

Zakończona została ocena wniosków złożonych do budżetu obywatelskiego gminy Czaplinek na rok 2019.

Wśród zatwierdzonych wniosków do projektów ogólnomiejskich znalazł się projekt złożony przez Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko – Własnościowej „Osiedle Wieszczów” w Czaplinku pt. „Rozbudowa infrastruktury rekreacyjno-sportowej w Czaplinku – budowa kortu do tenisa ziemnego przy ul. Pławieńskiej.”. Projekt ma polegać na budowie kompletnego kortu za boiskiem do piłki nożnej. Inwestycja przyczyni się do poszerzenia oferty sportowo- rekreacyjnej w Czaplinku. Wpłynie na poprawę estetyki i wizerunku miasta przy wjeździe od strony Mirosławca. Kort będzie przeznaczony do użytku wszystkich mieszkańców Czaplinka, w każdej grupie wiekowej. Szacowany koszt realizacji projektu wynosi 100.000,00 zł. Całość zostanie sfinansowana z budżetu gminy Czaplinek.

Zgodnie z zasadami budżetu obywatelskiego na rok 2019, złożone zostały również wnioski do budżetu osiedlowego. Na osiedle nr 3 przypadła kwota 13.000,00 zł. Projekty osiedlowe:

  1. Zakup sprzętu na plac integracyjno-rozrywkowy przy ul. Mickiewicza (wnioskodawca: Sabina Pierwieniecka, szacowany koszt: 12.498,00 zł).

  2. Strefy wypoczynku na Osiedlu Wieszczów (wnioskodawca: Patrycja, Dawid Jędraszek, szacowany koszt: 12.900,00 zł).

  3. Stoły do gier w pingponga, chińczyka, szachy lub warcaby na Osiedlu Wieszczów (wnioskodawca: Patrycja, Dawid Jędraszek, szacowany koszt: 13.000,00 zł).

Głosowanie nad projektami rozpocznie się 13 sierpnia br. i trwać będzie do 21 września br. O szczegółach będziemy Państwa informować na bieżąco.

wykaz projektów – budżet obywatelski

BOISKA – ul. Pławieńska